Návrh ložnice

Ložnice je místem odpočinku a regenerace. Proto bychom měli na tento fakt při zařizování ložnice myslet. Z ložnice bychom měli, pokud možno, odstranit televizi, počítač apod., které nás budou z klidného spánku vyrušovat. Neměli bychom zapomenout na pravidelné větrání.

Barvy v ložnici by měly uklidňovat. Mezi ideální barvy patří odstíny od bílé až po sytě čokoládově hnědou. Vhodné jsou také pastelové barvy, jako např. jemně olivově zelená, bledě modrá, levandulová, meruňková a krémová. Vyhněte se agresívním barvám jako je sytě červená apod. Pokud chcete mít v ložnici přece jenom kousek červené, použijte ji spíš v doplňcích.

Ideálním materiálem pro nábytek je dřevo, které uklidňuje, zatepluje a navíc je antialegrenní. Postel by měla být snadno přístupná z obou stran. Na obou stranách postele umístěte noční stolky. Pokud nemáte samostatnou šatnu, pak nezapomeňte na šatní skříň a komodu na drobné prádlo. Pokud si chcete spánek vychutnat opravdu nerušeně, je vhodné použít závěsy, žaluzie nebo roletky.