Návrh kuchyně

Kuchyň je „srdcem“ domácnosti a pro mnoho z Vás je jedním z nejdůležitějších místností. Při volbě barvy a tvaru se nenechte ovlivnit současnými trendy, ale myslete spíš na to, že kuchyň si kupujete na delší dobu. Bude se Vám barva kuchyně líbit i za 5, 10 let? Proto je dobré zvolit některou z neutrálních barev (béžová, barva dřeva, bílá, krémová). Stejně tak tvar korpusu a dvířek by měl být univerzální.

Z praktického hlediska by měla být co nejblíže vchodovým dveřím spižírna (skříň nebo celá místnost), vedle ní lednička. Následovat by měla odkládací plocha (min. 30cm), dále mycí centrum (myčka, dřez a odpadkový koš). Mezi dřezem a varným centrem má své místo pracovní plocha (min 90 cm). Následuje varné centrum. Vlevo od varného centra umístěte opět odkládací plochu (min 30 cm). Takto uspořádaná kuchyň Vám zajistí pohodlné vaření.

Nádobí (hrnce, sklenice, talíře, přípory apod.) je vhodné uskladňovat tak, že nejtěžší a nejméně používané hrnce dáte na nejnižší místo, misky a lehčí hrnce, co nejblíže varnému centru. Talíře a ostatní příslušenství patří do zavěšených skříní.