Návrh dětského pokoje

Dětský pokoj má svá specifika. Jinak bude vypadat pokoj pro batole, předškoláka nebo studenta. Vždy je dobré pokoj zónovat, dle aktuálních potřeb (aktivní zóna, zóna odpočinku, zóna hry apod.). Dítě, které chodí do školky, bude potřebovat větší prostor na hraní, zatímco student upřednostní zejména pohodlné sezení, dostatek uložného prostoru a případně prostor, kde si bude moct sednout s kamarády. Jednotlivé zóny můžeme oddělit barevně nebo i materiálově.
Při navrhování pokoje myslete vždy na bezpečnost, praktické využití nábytku, dostatek úložných prostor, ale nezapomeňte také na prostor pro kreativitu a hru. Před tím, než začnete pokoj navrhovat, je dobré se zamyslet, jak dlouho by měl pokoj zůstat v nezměněném stavu, zda budete chtít nábytek využít také za 5, 10 let nebo ho budete obměňovat s věkem dítěte. Druhým specifikem je, kolik dětí v pokoji bude.
Nábytek je vhodnější pořizovat v neutrálních tónech a dekorovat obměnitelnými doplňky jako například samolepky, plakáty na zeď apod. Investice se vyplatí především do kvalitní postele, matrace, psacího stolu a ergonomické židle. Vhodné je také vybavit pokoj nástěnkami, například pomocí tabulové barvy. Nebojte se své potomky zahrnout do návrhu, zeptejte se, jaké jsou jejich očekávání, představy.
Děti a nejen ty v předškolním věku milují skrýše a různé zašívárny, kde se schovají před okolním světem. Je dobré na to při návrhu myslet a vytvořit v pokoji alespoň jeden takový koutek. Uvidíte, že Vaši potomci to ocení.