Hygge styl

Začněte bydlet Hygge

Když vyslovíte Hygge vybaví se Vám absolutní pocit pohody a relaxace, tlumené světlo, svíčky, horký čaj, teplé ponožky, měkké polštářky, hřejivé deky a plédy, ticho, ve kterém slyšíte praskání dřeva v krbu….Přesně tento pocit musíte dostat do interiéru. Jak na to?

  1. Vytvořte si doma „své“ zákoutí

Místo, kde se na chvilku schováte před okolním světem, kde se budete cítit bezpečně, kde se zachumláte do deky s knihou a hrnkem čaje. Pro každého to může být něco jiného. Někdo má toto místo na parapetu u okna, někdo v pokoji, někdo na sedačce plné polštářů. Najděte toto místo a načerpejte zde svou energii.

  1. Krb

Krb je jeden z nejdůležitějších prvků Hygge. Je to místo spojené s odpočinkem, zklidněním, pocitem bezpečí a naprostým klidem. Místo, kde si s rodinou a přáteli povídáte nad sklenkou vína nebo jen společně posloucháte praskání dřeva….

  1. Svíčky

Bez svíček se žádný Hygge interiér neobejde. Svíčky – „živá světla“, dodají interiéru útulnost, pocit hřejivého a laskavého domova.  Platí, že jedna svíčka nestačí, naopak čím víc tím líp….

  1. Dřevo

Masivní dřevěný jídelní stůl, dřevěné hračky, dřevěné dekorace. Dřevo a dřevěný nábytek vnáší do interiéru pocit domova, harmonie a navozuje psychickou pohodu.

  1. Dotek přírody

Kromě dřeva se snažte do interiéru přidat kus přírody – listy, plody, větvičky, čerstvé květiny, kožešiny na židlích, hovězí kůže na podlaze. Dánové přírodu milují a chtějí se jí obklopit také ve svých domovech.

  1. Deky, plédy a polštáře

Nezapomeňte na velké či malé měkké polštáře, pléd a hřejivou deku, právě ty dotvoří správnou Hygge atmosféru nejen v zimních večerech.  Co může být víc Hygge než si podložit záda, opřít hlavu, popíjet horký čaj a číst oblíbenou knihu?

Domluvte si individuální konzultaci HYGE pro Váše útulné bydlení zde.